JDF Serwis - firma sprzątającaO SPRZĄTANIU I NIE TYLKO

Sprzatanie biur - Jak czyste biuro wpływa na wydajność pracowników?

Wydajność to kluczowe pojęcie w większości firm. Kierownicy nieustannie wprowadzają nowe procedury i reorganizują pracę tak, by maksymalnie wykorzystać potencjał całej kadry. Jednak w walce o większą efektywność warto pamiętać również o (pozornie) pobocznych kwestiach. Jedną z nich jest sprzątanie biura. Dlaczego czystość w miejscu pracy jest taka ważna i jak ma się do wydajności zatrudnionych?

 

1. Czyste biuro jest zdrowsze. A zdrowi pracownicy działają efektywniej. Alergeny unoszące się w powietrzu mogą być przyczyną bólu głowy, gardła czy zapchanego nosa, co nie najlepiej wpływa na zdolność do efektywnego działania. Ponadto regularne czyszczenie biura, w tym także łazienek i kuchni to skuteczny sposób na ograniczenie przenoszenia groźnych bakterii i wirusów. W efekcie pracownicy spędzą mniej godzin na zwolnieniu lekarskim.

2. W czystym pomieszczeniu łatwiej o relaks. Firmy sprzątające zajmujące się sprzątaniem biur dbają również o porządek w kuchni, jadalni czy innych pomieszczeniach, które nie służą bezpośrednio wykonywaniu zawodowych obowiązków. To ważne nie tylko ze względów higienicznych, ale również z punktu widzenia efektywności pracy. W czystym, ładnie pachnącym pomieszczeniu łatwiej o relaks, który jest niezbędny, by zregenerować siły podczas przerwy i wrócić do obowiązków z nową energią.

3. Porządek sprzyja skupieniu. Psychologia potwierdza, że w czystym, uporządkowanym pomieszczeniu łatwiej o skupienie. Jeśli w pobliżu znajdują się tzw. dystraktory, czyli rzeczy odciągające Twoją uwagę, możesz mieć problemy z koncentracją. W czystym biurze jest mniej dystraktorów, a więc skupienie przychodzi łatwiej. Jakby tego było mało, ludzie znajdujący się w pomieszczeniu o wysokim poziomie czystości są bardziej mili i uczynni. A to sprzyja dobrej współpracy całego teamu.

Ponadto warto pamiętać, że w czystym biurze po prostu przyjemniej się pracuje, a każdy dobry szef doskonale zdaje sobie sprawę, że komfort pracy i dobre samopoczucie pracowników wpływają bezpośrednio na efektywność firmy.

 

Co mówią o nas Klienci?

  • Z usług firmy JDF Serwis korzystałam kilka razy zawsze po skończonym remoncie. Dzięki sprawnie działającej ekipie i dobrej organizacji pracy byli w stanie uporać się z całym bałaganem w ciągu 8 godzin. Super kontakt i dokładnie wykonana usługa. Polecam firmę każdemu kto szuka rzetelnej i uczciwej firmy.

    Joanna Wzdęga

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze.

Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki. Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.