Blog

Firma sprzątająca. Kto prywatnie zamawia profesjonalny serwis?

Firm sprzątających na rynku nie brakuje. Faktycznie działających spółek jest około czterech tysięcy. To znaczy, że w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania lub miejsca pracy najprawdopodobniej funkcjonuje przynajmniej kilka przedsiębiorstw tego rodzaju, a w przypadku dużych miast – nawet kilkadziesiąt. Duża ilość firm nie dziwi, bo sprzątanie jest usługą, która była, jest i zawsze będzie przydatna. Potrzebujemy czystych mebli, posadzek, okien i sprzętów zarówno w pracy, jak i w domu.

Działalność firm sprzątających jest kojarzona głownie z pierwszym z wymienionych obszarów – sprzątaniem w biurach, budynkach użyteczności publicznej czy nowopowstałych nieruchomościach. Tymczasem z roku na rok osoby prywatne stają się coraz ważniejszą grupą klientów serwisów sprzątających. Kto prywatnie zamawia sprzątanie i dlaczego?

Zapracowani single i rodzice

Osoby, które chętnie decydują się na zamówienie profesjonalnej usługi to często po prostu ludzie zapracowani. Gdy wykonywanie zawodowych obowiązków nie pozostawia czasu na uporządkowanie własnego domu, o czystość dbają profesjonaliści. Krótki pobyt w domu lepiej wykorzystać na relaks niż bieganie z odkurzaczem i ścierką.

Czasem nadmiar obowiązków dotyczy również zadań związanych z wychowaniem i utrzymaniem licznej rodziny. Mama czy tata trójki dzieci nie zawsze mogą liczyć na pomoc babci czy sąsiadki. Wówczas rodzic zrzuca część obowiązków na firmę sprzątającą i może zająć się bardziej pilnymi sprawami.

 

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni

Wśród klientów firm sprzątających można równie często spotkać kobiety, jak i mężczyzn. Role społeczne związane z płcią ulegają aktualnie wyraźnym przemianom, a więc nie tylko panie myślą o porządkach – o czystość dbają również panowie. Część z nich nie robi tego bezpośrednio tylko zamawia serwis. Z drugiej strony, nowoczesne kobiety często stawiają na pierwszym miejscu ambicje zawodowe, a nie zajmowanie się domem, więc i one wolą zapłacić za usługę niż własnoręcznie sprzątać.

 

Pojedyncza specjalistyczna usługa

Klientami firm sprzątających są często osoby zamawiające jedną, ściśle określoną usługę. Dotyczy to zwłaszcza czynności porządkowych, które trudno wykonać bez specjalistycznego sprzętu i środków. Dobrym przykładem jest czyszczenie wykładzinczy tapicerek mebli. Prywatni klienci zamawiają ponadto usługę mycia okien lub podłóg – ma to sens zwłaszcza w przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń.

 

Sprzątanie po remoncie

Ważną grupę odbiorców usług firm sprzątających stanowią osoby, których mieszkanie właśnie przeszło solidny remont. Pył, kurz, gruz, plamy po farbie i inne zabrudzenia można usnąć samemu, ale z reguły zajmuje to przynajmniej kilka dni i wymaga wielokrotnego doczyszczania. Firmy sprzątające radzą sobie z podobnymi zadaniami w ciągu 1-2 dni, a użycie specjalistycznych narzędzi, technik i środków gwarantuje trwałe efekty.

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.