Blog

Profesjonalne mycie okien. Kiedy serwis sprzątający jest niezastąpiony?

Z myciem standardowego okna we własnym domu większość osób jest w stanie sobie dobrze poradzić. Stosując się do kilku prostych zasad możesz uzyskać bardzo dobre efekty. Jednak nie zawsze mycie okien oznacza to samo. W niektórych wypadkach z zadaniem może się uporać jedynie dobrze wyszkolona i odpowiednio wyposażona ekipa. O jakich dokładnie przypadkach mowa?

1. Mycie szklanych elewacji. Ściana ze szkła prezentuje się pięknie i jest często spotykanym elementem nowoczesnych projektów. Przejrzyste elewacje pojawiają się zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach uczelni, urzędach czy biurowcach. Jednak nawet najpiękniejsza konstrukcja straci urok, gdy pokryje się kurzem, błotem i ptasimi odchodami. Aby budynek odzyskał pierwotny wdzięk, elewacja powinna być oczyszczona – najlepiej przez profesjonalistów. Tylko wykorzystanie właściwych technik i narzędzi gwarantuje, że brudna szyba nie zamieni się w szybę pełną smug. Umiejętne czyszczenie jest tym ważniejsze, gdy elewacja pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale pomaga też w prezentowaniu oferty. Dotyczy to np. salonów samochodowych i sklepów. W podobnych przypadkach zleceniodawca musi mieć pewność, że elewacja będzie doskonale czysta i przejrzysta. Taką pewność daje profesjonalny serwis.

2. Mycie okien na wysokościach. Jeśli istnieje konieczność wyczyszczenia okien kilka pięter nad ziemią, profesjonalna firma sprzątająca jest dosłownie niezastąpiona. Serwis może wykonać tzw. mycie alpinistyczne, czyli dojść do okien przy użyciu sprzętu przypominającego ekwipunek zdobywców szczytów górskich. Z kolei szyby zlokalizowane trochę niżej są czyszczone z wykorzystaniem podnośnika koszowego. W obu wypadkach, poza sprzętem, konieczne są również odpowiednie uprawnienia pracowników. Solidna firma sprzątająca zapewni jedno i drugie.

3. Gdy mycie okna jest utrudnione. Niektóre okna mogą stanowić prawdziwe wyzwanie dla osób nie zajmujących się sprzątaniem profesjonalnie. Dotyczy to np. trudnodostępnych okien dachowych lub starych okien drewnianych o delikatnej konstrukcji. Dla serwisu sprzątającego podobne zadania nie są dużym kłopotem, dlatego lepiej zlecić wykonanie usługi niż ryzykować uszkodzeniem okna albo kontuzją.

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.